Menu Zamknij

Dzień Dziecka

1 czerwca jest wielkim świętem w naszym przedszkolu. Tego dnia dzieci i ich uśmiechy na twarzach są najważniejsze, dlatego każda grupa miała możliwość korzystania ze wszystkich atrakcji przygotowanych na ten wyjątkowy dzień.

Były zabawy na „magicznym dywanie” , kino z zabawami zręcznościowymi, a także Spartakiada główna część Dnia Dziecka. Ponieważ 'W zdrowym ciele, zdrowy duch” nasze świętowanie związane było z zabawą przez ruch. Dzieci rozpoczęły swoje przygotowanie do zawodów przejściem przez tor przeszkód, gdzie zmierzyły się z wejściem na drabinkę żerdziową, zjazdem po pochylni, biegiem slalomem, a także wykonały wiele innych zadań sprawnościowych.

W ogrodzie pod drzewami na dzieci czekała dalsza część zabaw rozwijających umiejętności manualne. Zabawy rekinami, które zbierały kolorowe kulki, czy przypinanie klamerek do wskazanych cyferek, były zamieniane na chodzenie za pomocą rozpiętej liny oraz odbijanie woreczków siatkowymi paletkami.

Finałem spartakiady były zawody sportowe, w których grupa podzielona na dwie drużyny rywalizowała ze sobą. Na koniec była drużynowa próba siły w przeciąganiu liny, a bawiły się przy tym dzieci i ich panie. Kolorowa piłka, która trafiła do rąk każdego przedszkolaka jako nagroda z okazji Dnia Dziecka sprawiła dużo radości i będzie zachętą do zabawy w domu. Iwona Pilarska

Skip to content