Menu Zamknij

Październikowe zajęcia

Uroczystość u Ślimaków 22.10.2020 roku w naszym Przedszkolu odbyło się Pasowanie na Przedszkolaka. Jest to pierwsza wyjątkowa uroczystość w życiu dzieci, które we wrześniu tego roku po raz pierwszy rozpoczęły swoją przygodę z przedszkolem. Dla najmłodszych było to ogromne przeżycie, ale trzymały się bardzo dzielnie. Z uśmiechami na twarzach recytowały wierszyki i śpiewały piosenki otrzymując od swoich Pań gromkie brawa.  Pani Dyrektor za pomocą „czarodziejskiego ołówka” dokonała uroczystego „Aktu pasowania”. Nie zabrakło życzeń i słodkiego deseru dzielnego Przedszkolaka oraz dyplomów dla każdego Maluszka. Uwieńczeniem uroczystości był pyszny słodki poczęstunek.  Na pewno był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń zarówno dla dzieci jak i Pań. Niestety z uwagi na obecną sytuację rodzice nie mogli uczestniczyć  w tej uroczystości dlatego też powstał film, który jest pamiątką  z tego wyjątkowego dnia.  Serdecznie gratulujemy Maluszkom i życzymy wielu sukcesów zarówno w Przedszkolnych progach jak i w dalszym życiu!! Iwona Wojtkowiak

filmik z pasowania

https://l.facebook.com/l.php?u=https%3A%2F%2Fdrive.google.com%2Ffile%2Fd%2F1keIuP8-CiIv7JKP_dPqt_yTTTc-9Q7Q5%2Fview%3Fusp%3Dsharing%26fbclid%3DIwAR1fWo3Slhq_ ASX6sGQsWxrv8DtOMgmpzzWq1uGGxH3LK4tSNKMkqIIksgQ&h= AT19tLhroOhZBdM5apz3sZ0IsqbgPp-jEr3gPeeIhHXjVXG7asU6IuSz17ySxdzaN_hRWIsJPKL0nX6UlA0bIkp EzO900Zpv7v2KBKc3c6quWNi5Od0HTiowydLalQTDHB63-LrxqNynmH4kfF7Uqg

Zabawy w grupie Biedronek „Tańczymy labado” – to jedna z wielu zabaw w kole, w które  lubimy się  bawić. Tą zabawę znają nawet nasi dziadkowie. Naszą ulubioną zabawą jest budowanie i konstruowanie z różnorodnych klocków. Prace wykonane z podziałem na 2 grupy z wykorzystaniem odpadów plastikowych -folii bąbelkowej i butelek, malowane farbami odciskaliśmy na dużym arkuszu papieru. Dorota Czaińska

Nauka kodowania poprzez zabawę w grupie Motyli – to doskonały sposób poznania języka programowania. Takie wspólne zabawy już na etapie przedszkolnym uczą dzieci logicznego myślenia, przewidywania, wnioskowania, planowania i dostrzegania zależności. Takie umiejętności jak współpraca w grupie, umiejętność rozwiązywania problemów, przewidywania, czy logicznego myślenia to tylko niektóre z wielu kompetencji, które możemy trenować razem z dziećmi podczas zabaw w kodowanie. W tym roku szkolnym nasze przedszkole dołączyło do Europejskiego Tygodnia Kodowania. CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Polska jest jednym z jej liderów. Akcja co roku organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem. Tym razem bawiliśmy się kubeczkami;) Z najprostszych przedmiotów można bowiem wyczarować czasami zabawy tak rozwijające, że trudno byłoby im dorównać „sklepowym” zabawkom. Joanna Sikora

Las jesienią w grupie Żabek Jesień to przepiękna pora roku. Różnorodność liści na drzewach każdego zachwyca. Warto wybrać się z rodziną na grzybobranie. W naszym przedszkolnym kąciku jesiennym można pobawić się kasztanami, liśćmi, żołędziami. A w grupie Żabek przeprowadziliśmy  zajęcia lepienia grzybów z masy solnej. Elżbieta Wiszniewska

Skip to content