Menu Zamknij

Balik

BAL KARNAWAŁOWY „ŚWIECIE MAGII I FANTAZJI” W NASZYM PRZEDSZKOLU
 „W karnawale wszyscy urządzają bale.
To tradycja bardzo stara,
strojów pięknych co niemiara.
Niech się bawią duzi, mali
zgromadzeni na tej sali.”


Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą. W zorganizowanym w tym roku  balu karnawałowym w naszym przedszkolu rej wodził iluzjonista-czarodziej Karam-ba (p.Kasia), który zapraszał kolejne dzieci do wspólnego czarowania. I tak na sam początek udało się w kartce papieru zrobić tak wielką dziurę, że wszyscy przez nią zdołali przejść do „Świata fantazji”. A tam już wszystko było możliwe. Dzieci wcieliły się w różne postacie bajkowe. Przedszkolaki zamieniły się w królewny, księżniczki, wróżki, biedronki, batmanów, piratów, skrzatów, rycerzy, muszkieterów oraz policjantów. Pojawiły się również postacie z ulubionych bajek. Przebierańcy świetnie bawili się, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca. Kilka razy tańce przerwały triki lub eksperymenty czarodzieja Karam-ba. znikała wtedy moneta lub długopis, a przebity wykałaczka balon nie pękł i co więcej po wyjęciu wykałaczki nadal był pełen powietrza. Były jeszcze inne sztuczki.  Wszystkim zabawom towarzyszyła radość, śmiech i spontaniczna aktywność dzieci, a cały bal karnawałowy przebiegł w miłej, serdecznej atmosferze i dostarczył niezapomnianych wrażeń. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie strojów. Kolejny bal karnawałowy już za rok.

mgr K. Marcinkowska

Skip to content